KSH - Európai lakossági egészségfelmérés

Tájékoztatjuk a kedves Lakosokat, hogy a Központi Statisztikai Hivatal Kerekegyháza településen, a 2019. évi Országos Statisztikai Adatfelvételi Program részeként, lakossági kikérdezésen alapuló felmérést hajt végre.

Az Európai lakossági egészségfelmérés (ELEF2019) ötévenkénti végrehajtását a Bizottság (EU) 2018/255 rendelete írja elő az Európai Unió tagállamai számára. A harmadik alkalommal zajló magyarországi felmérés

2019. szeptember 16-tól december 16-ig

tart. Az adatfelvétel célja, a lakosság egészségi állapotának, az azt befolyásoló életmódjának, és az egészségügyi szolgáltatások igénybevételének, az ellátásokkal való elégedettségének vizsgálata.

Az ország 510 településéről 10 470 személy került kiválasztásra a véletlen mintavétel szabályai szerint, akik névre szóló, válaszadásra felkérő levelet kapnak szeptemberben.

A felmérés első két hetében van lehetőség a kérdőív interneten való kitöltésére, majd az ezt követő időszakban fényképes igazolvánnyal rendelkező összeírók keresik fel azokat, akik személyesen szeretnének válaszolni. A válaszadás önkéntes.

A felmérésben résztvevők utazási utalványt, az interneten válaszolók sportszer-utalványt nyerhetnek.

Az Önök településén az ELEF2019 adatfelvételhez kapcsolódik az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) külön vizsgálata, amely az egészséget nagyban meghatározó táplálkozási szokások megismerését célozza. Az Országos Táplálkozás és Tápláltsági Állapot Vizsgálat (OTÁP2019) 200 településen zajlik 6 287 személy megkeresésével. A vizsgálatot végző egészségügyi személyzet hivatalos igazolvánnyal rendelkezik. Minden OTÁP2019-ben részvevő köszönetképp okosórát kap.

A kapott adatokat a Központi Statisztikai Hivatal bizalmasan kezeli. Azokat kizárólag statisztikai célra, összesítve, egyedi azonosítás lehetőségét kizáróan használja fel, a hazai és európai uniós adatvédelmi és statisztikai jogszabályok betartásával.

A felmérésből származó összesített eredmények a nyilvánosság számára is hozzáférhetővé válnak, az első adatközlésre 2020 tavaszán kerül sor.

Kérem, hogy a mellékelt közlemény alapján a helyileg szokásos módon (helyi lap, települési honlap stb.) tájékoztassa a településen élőket az adatgyűjtés fontosságáról!

Köszönöm együttműködésüket amellyel hozzájárulnak a felmérés sikeres végrehajtásához!

Budapest, 2019. szeptember 13.

Üdvözlettel:

Kátainé Csincsák Éva